Prirodni, ekološki, apsolutno naturalni dezedorans. Napravite same i izbegnite rak dojke i druga teška oboljenja.

Prirodni, ekološki, apsolutno naturalni dezedorans.Zelim da vam ispricam o tome, kako mozemo napraviti ekoloski, apsolutno naturalni i sta je najvaznije – korisni eko – dezodorans u stiku. A koristan je zato sto ne zacepljuje pore, ne truje nas organizam hemijom kao sto to rade mnoga kupovna kozmeticka sredstva.

Da li ste ikada zamislile u cemu je steta od dezodoranasa i antiperspiranata?

Za pocetak, oni se primenjuju u oblastima brijanja, a znaci da je apsorpcija upijanja kroz telo mnogo brza i jaca u uporedjenju sa time sto ulaze u nase telo kroz usta.

Mozete provesti eksperimenat: natrljajte tabane isecenim cenom belog luka. U roku od nekoliko minuta oseticete ukus belog luka u ustima. Zato moramo da raspolazemo sa vise informacija sta sve stavljamo na kozu i primenjivati sva kupovna sredstva sa oprezom.

Prisutstvo soli aluminija i parabena u sastavu antiperspiranata i dezodoranasa povecava rizik od nastanka raka dojke i drugih malignih oboljenja.. Neka istrazivanja su ukazala da ovaj metal može biti neurotoksican ili da stetno deluje i na rad bubrega. Unošenje aluminijuma u nauci je povezivano i sa jednom vrstom demencije – Alchajmerovom bolescu.

Antiperspiranti blokiraju znojne zlezde. Znoj jednostavno ne izlazi. Zato su i „cenjeni“, ali uzalud. Jer zajedno sa znojem iz organizma uklanjaju se toksini iz tela. Blokiranjem znojnih zlezda, ne daju telu da se ocisti. Naravno, miris oznojanog pazuha nije prijatan. Medjutim, pre tridesetak godina to se smatralo normalnom pojavom i niko se previse nije sekirao po tom pitanju. Jer, znojenje je – normalna funkcija naseg tela, koja sluzi odredjenoj svrsi. A mi smo ovu funkciju „iskljucili“.

Svako, naravno ima pravo birati sam. Industrijski dezodoransi i antiperspiranti sve cesce izazivaju oprez kod ljudi koji nisu ravnodusni prema svom zdravlju. Mozda zato, prirodni dezodoransi napravljeni sopstvenim rukama, u poslednje vreme postaju sve popularniji. Uprkos jednostavnosti pripreme i dostupnosti sastojaka, rucno napravljeni dezodoransi nisu slabiji u odnosu na kupovni po svojoj efikasnosti, oni sigurno eliminisu miris znoja od jutra do veceri. Pored toga, oni apsolutno nemaju nikakav negativan uticaj na nase telo.

Predlazem vam jedan prirodni, apsolutno naturalni i ekoloski domaci dezodorans.

Za pripremu ovog dezodoransa bice potrebno:

– pcelinji vosak – 10 gr

– kokosovo ulje (maslac)  – 40 gr (prodaje se u radnjama zdrave hrane)

– soda bikarbona – 40 gr (2 kesice po 20gr)

– kukuruzni skrob – 20 gr

– etericna ulja – 25 kapi

Priprema je veoma brza, bitno je da sve sastojke pripremite na vreme. Sastojci su iz proracuna za jedno pakovanje kupovnog dezodoransa u stiku od 45 gr. Mozete napraviti vecu kolicinu i zaliti u silikonske kalupe.

Ja sam koristila ulje lavande, koje mi je preostalo posle pravljenja domaceg gela za pranje vesa, naturalnog osvezivaca za kucu i prirodnog osvezivaca za WC solju. Odlicno mirise i poseduje antibakterijska svojstva.

Vi mozete koristiti bilo koja druga etericna ulja, sve zavisi od vaseg ukusa.Recimo, ako dodate etericna ulja narandze, grejpa i limuna (po 7-8 kapi od svakog), dobicete dezodorans sa fantasticnim citrusovim mirisom.

Mozete probati i ulje cajnog drveta – odlicno mirise, a i poseduje antibakterijsko, antimikotičko i antivirozno dejstvo. Izbor je na vama..  Dakle,

– Stavite vosak da se otopi na vodenoj pari . Nadam se da nema potrebe objasnjavati sve prednosti i lekovita svojstva pcelinjeg voska.

– Kada se vosak rastopi (a to je veoma brzo), dodajte kokosovo ulje (izvadjeno iz frizidera).

Mesajte. Kokosovo ulje (maslac) poseduje temperaturu topljenja priblizno temperaturi ljudskog tela, sto cine dezodorans lakim za nanosenje.

 Kokosovo ulje ima antivirusno i antibakterijsko dejstvo pa je vrlo efikasno sredstvo protiv raznih infekcija. Kokosovo ulje ubija viruse koji izazivaju ospice, grip, herpes, hepatitis, SARS, itd. , pomaze u lecenju razlicitih koznih bolesti, kao sto su psorijaza, dermatitis, ekcemi i druge kozne infekcije.

– U rastopljenu smesu dodajte kukuruzni skrob, koji je u stanju da brzo apsorbuje vlagu koju luce znojne zlezde. Tako da ce koza pazuha ostati duze vreme suva. Promesajte smesu.

– Dodajte sodu bikarbonu. Soda bikarbona unistava bakterije, koje uzrokuju los miris tela.

– Dodajte vase omiljeno etericno ulje i opet sve dobro promesajte.

– Smesu pazljivo istresite u pripremljeno pakovanje od starog dezodoransa, koje ste prethodno oprale i dezinfikovale alkoholom ili istresite u silikonski kalup. Ja sam uradila i jedno i drugo.

– Zatvorite poklopcem i ostavite u frizider na nekoliko sati.

– Vas domaci i prirodni dezodorans gotov je za upotrebu!

Dezodorans cuvajte u frizideru. Nemojte da vas zbuni cvrst oblik dezedoransa (takav je sve dok ne dodje u dodir sa vasim telom). Kao sto sam vec navela, kokosovo ulje (maslac) poseduje temperaturu topljenja jednaku temperaturi tela. Prirodni dezodorans ne ostavlja mrlje na odeci i ne sprecava prirodni proces znojenja.

Budite zdrave i lepe!

18 KOMENTARA

  1. Gde kupujete eterična ulja i kog proizvođača? Veoma se radujem ovom receptu i sigurno ću ga isprobati, ali želim da upotrebim neko valjano eterično ulje.

  2. Stik je super samo mi se ne svidja jer mi se bluze flekaju a i imam problema kad treba da okrenem stik stegne se i nemogu da ga izvucem bez primene sile.Dali jos neko ima isti problem ?

  3. Milice probajte staviti manje voska, jer svakako stik drzite u frizideru pa ce biti u cvrstom stanju, a tako ce biti svetliji pa nece ostavljati fleke. Ja sam stavila manje voska i svetlo bez boje je, a fleke ne ostavlja. I samo jos da dodam, kada izlivate dezodorans u kutijicu da prekrijete plasticni deo sa rupicama(sa npr. folijom) da se ne bi slivao u donji deo, bas tamo gde okrecete stik.
    Lep pozdrav

  4. Soda bikarbona koja se moze nabaviti u apotekama ne sadrzi aluminijum. To nije kuhinjska soda bikarbona. Prodaje se u vidu tableta koje mogu da se izmrve, a procitala sam negde da ima i u prahu, ali nisam uspela da nadjem kad sam trazila.

  5. Napravila sam dezodorans i sve je super, ali me brine što je kokosovo ulje masno i praviće mi fleke na odeći. Kakva su iskustva sa timŠ Koristim LUSH godinama i nemam taj problem.

  6. Ima farmaceutske sode u prahu po apotekama. Malo je skuplja od obicne, ali ne previse. Kad sam je skoro uzimala, 100g je bilo 100 din.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
ovde unesite svoje ime

Exit mobile version