Kako se otarasiti bubašvaba zauvek. Provereni način – deluje sto posto!

Bubašvabe su problem koji ne nestaje sam po sebi. Bubašvabe su naši nezvani i nepoželjni  gosti. Zato, svako ko ima bubašvabe u svojoj kući, želi da ih se otarasi.

Postoji dosta izreklamiranih proizvoda u borbi sa ovom napašću, ali većina njih ima  određene nedostatke: bubašvabe nestaju, ali na kratko vreme, u kući ostaje neprijatan miris, a hemijski preparati su opasni po zdravlje ljudi i životinja.

Postoji jedan provereni način kako da se otarasite bubšvaba i bubarusa, koje se više neće vraćati i zagorčavati vam život

Kako se otarasiti bubašvaba zauvek:

Uzmite 1 sirovo žumance, naspite u njega 30-50 gr borne kiseline u prahu (boraks ili acidi borici u prahu). Mešajte do stvaranja guste smese. Od ove smese napravite loptice prečnika oko 1-2 cm. Sačekajte da se osuše (oko sat vremena) i  rasporedite ih po celoj kući na vidnim mestima i po ćoškovima.

Posebnu pažnju poklonite kuhinji i kupatilu. Ne zaboravite da mesta treba da budu vidljiva, ne sa vaše tačke gledišta, već sa tačke gledišta bubašvaba: površine polica, regala, plakara, kuhinjskih elemenata i svega sto se nalazi iznad vaših očiju.

Kako se otarasiti bubašvaba zauvek:

Ataraktivnu kuglicu zamaskiranu bornom kiselinom, bubašvaba neće osetiti, ali obavezno će joj prići iz radoznalosti. Dodirnuće je svojim brkovima i biće osuđena, ako ne na smrt, onda  na pakleni svrab.

Neće moći da upozori svoju braću, i ne samo zato što nihova komunikacija nije dostigla visoki stepen razvoja, već zato što bubašvaba nije u stanju da poveže lepu privlačnu lopticu sa posledičnim patnjama.

Dakle, lopticama će prilaziti sve više novih i zdravih bubašvaba, a odlaziti smrtno obolele. Štaviše, takva bubašvaba je u stanju zaraziti zdravog kolegu u kontakta sa njim.

Ispočetka će vam izgledati kako  bubašvabe nije briga za vaše trikove, kako se mirno kreću  po vašim lopticama i ne osećaju nikakvu nelagodnost. Ali, nakon 3-4 nedelje ćete  svaki dan čistiti ogromnu količinu mrtvih bubašvaba (naravno ako ste ih imali puno). Posle toga bubašvabe nestaju! Da li  zauvek?

Ako se nakon 6 meseci pojave  ponovo, znači ženke (ili samo jedna) su  uspele  da polože jaja i izlegle su se nove generacije. Metoda borbe je – ista. Ponekad bubašvabe mogu dotrčati od komšija, gde su  pokušavali da ih otruju. Ako su vaše loptice na mestu, ne sekirajte se, kako su dotrčale, tako ce mahnito i pobeći.

Ovakve loptice su bezopasne za ljude i kućne ljubimce, zato ih možete bezbedno stavljati po kući ili stanu u kojem borave i mala deca, psi ili mačke. Borna kiselina nije otrovna, služi za dezinfekciju, 3% borne kiseline je acidi borici, rastvor za ispiranje oka.

Ako ne pronađete bornu kiselinu u prahu, koristite 3%-ni rastvor borne kiseline, koji se prodaje u svakoj apoteci po izuzetno povoljnoj ceni. Jedno sirovo žumance pomešajte sa 100 ml borne kiseline i dodajte malo brašna i  zamesite loptice.

54 KOMENTARA

  1. ko zna neka ostavi broj telefona gde se moze kupiti borax i8li borna kiselina vece pakovanje, ja sam ga mesecima trazila ali pakovanje 1 kg nigde ga nema

  2. ja sam auto limar i cesto koristim boraks pri varenju (da ti ne objasnjavam kako i zasto) pravim ga od sitno iseckanih komadica pocinkovanog lima, ovo je veoma bitno i obicne sone kiseline koju mozes kupiti u bilo kojoj prodavnici 16 % ili 18% ako nadjes bolje. iseckane komadice lima stavis u neku posudu (po mogucstvu staklenu) i na njih posipas sonu kiselinu, u prvi mah se peni jer kiselina nagriza cink i metal, tacan odnos neznam, ali mislim da koliko god da stavis lima posipaj po njima kiselimu dok ne dobijes praskastu smesu, posvle ovu smesu razmutis u maloj kolicini vode i to ti je to
    Nadam se da sam ti pomogao

  3. nisam bas siguran u Milanov recept ali boraksa ima u svakoj apoteci provereno e sad kolika mu je cena za 1kg neznam ja sam to kupovao na 100gr ranije

  4. BORAKS sastav:
    50g praška za pranje( najbolje ALBUS ili slični bez nekih zrnaca).
    50g sode bikarbone
    5g kuhinjske soli (pre dodavanja u masu propržiti da se odstrani eventualna vlaga).
    Sve to promešati u mikseru i BORAKS je gotov.
    Dušan- Mašinski inženjer, specijalista zavarivanja.

  5. Nije ti to tačno, po tvom receptu ti ćes dobiti ZnCl2 (Cink-hlorid) i FeCl2 (Gvožđe-hlorid) ništa slično Boraksu.
    A za bornu kiselinu, mislim da je ima u apoteci ili u poljuprivrednoj apotec ( Ako ima nemoj da uzimaš rastvor nego prah zato što je rastvor samo 3% )

  6. Nije da želim reklamirati bilo šta, ali su kod mene prošlog leta pomogle one rajdove zamke koje su baš za bubašvabe. U pakovanju ima više zamki, ne sećam se tačno koliko, a košta oko 300 din. Deluju nakon par nedelja.

  7. Milane, recept ti apsolutno nije tacan! Kazes cink i metal!!! Sta je po tebi cink?!!! Sta je borna kiselina, kako se dobija i cemu sluzi?

  8. @ Denis, sve je dosta dobro objasnjeno u izvornom tekstu i komentarima ispod. Mozda je bolje da sami pogledate nego da prepisujem tudje savete.

    Inace, nisam jos probala ovaj recept, ali sam vec par puta naisla na preporuku za kombinacuju secer, brasno, soda bikarbona (u istoj razmeri) te trenutno pokusavam s tim, ali mislim da cu morati tragati i za boraksom.. :shock:.

  9. Puzeve golace pospi solju i oni ce se istopiti. U Italiji postoje neke plave granule koje se posipaju u bastama po obodima i oni ako tuda prodju istope se. Tako ne dolaze do raznih salata jer to inace „tamane“. Bice da i kod nas postoji nesto slicno u poljoprivrednim apotekama!?

  10. Treba znat i ova da bi se znalo gdei kada treba da se postave ti mamci:
    Pravo vreme za uništavanje buba švaba je proleće jer tad počinje period njihove najveće aktivnosti i pravovremenim reagovanjem sprečava se njihovo razmnožavanje. Buba švabe u spoljnoj sredini se najčešće okupljaju na rubovima zgrada u blizini podrumskih otvora i na zelenim površinama, baštama, parkovima i to samo u toplom periodu godine. U toku zime nema uslova za njihov opstanak zbog niskih temperature, jer su bubašvabe tropska vrsta. Tretiranje dezinsekcionim sredstvima se vrši tako što se preparat nanosi na površine po kojima se insekti najčešće kreću.

  11. Ja san probala sve godinama. Zamke ili hotele, rajdive pjene sa dodatkom, bez dodatka, razne peparate. Dala paraaaaa… Pravila kuglice borne kiseline nekoliko puta… Nista! E pre dva meseca komsinica mi da sliku nekog ruskog gela u poljoprivrednoj apoteci se kupuje oko jedan i po euro kosta. E to je raj. Niti jedne na pomolu. A sve sam probala pre ovoga. Ako budem mogla kopirati sliku saljem. Pozdrav.

  12. Posto sam citala ovaj sajt i naisla na ovaj recept s bornom kiselinom, a ne mogoh je naci u apotekama, svratih do poljoprivredne apoteke i kupih B -ubice isto na bazi borne kiseline meke palete od kojih se prave loptice. I evo ih izvrcu se svako vece, znaci da deluje. Nadam se da cu ih se zauvek otarasiti. trazila sam pomoc, pronasla resenje pa da pomognem. Proizvodi Ekosan Beograd

  13. Najčistiji i ekološki način za teranje buba i insekata, bez upotrebe štetne hemije jesu ultrazvučni rasterivači. Možda nisu toliko efikasni kao hemijska sredstva, ali čuvanje prirode i svojih bližnjih bi trebalo da je na prvom mestu!

  14. Tek smo se doselili ovde i znali smo da oduvek ima bubašvaba i bubarusa. Međutim jedan od glavnih razloga jeste što su držali kontejnere godinama u podrumu. Stan je u prizemlju tako da je udarno mesto. Zvali smo deratizaciju pre otprilike dve nedelje i nismo uočili ikakve bubašvabe, ali u kadi i kupatilu idalje se mogu naći sitne smeđe bube. (Nisam sigunra jesu li to bubarusi ili ne) Da li one sada beže ili ne? Hoće li ostati? Odvratno mi je i gadno da budem u kadi sa njima.

  15. Moja preporuka je ne igrat ise sa opasnim materijama korsitec recepte sa interneta. Zivot je skuplji nego nekoliko hiljada dinara da resite problem sa bubasvabama. Preskocite jedan mesec da ne placate telefon ili tv a otarasite se bubasvaba. Tako se nekada razmisljalo. Sada vise ne znam ni da li se razmislja o zdravlju jer se ocekuje da vam bolnica resi sve probleme.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
ovde unesite svoje ime

Exit mobile version